Skocz do głównej treści strony
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wicku

Turystyka

Gmina Wicko, położona na ziemiach lęborskich, z dostępem do Morza Bałtyckiego, proponuje wiele urokliwych i pięknych miejsc do wypoczynku. Niektóre miejscowości zasługują na szczególną uwagę i zainteresowanie ze strony turysty.

W Nowęcinie, który dysponuje znakomitą bazą hotelowo – noclegową, przyjemnie można regenerować siły w siodle ucząc się jazdy konnej, bądź na spacerach wśród łąk nad brzegiem jeziora Sarbsko. Można również zwiedzić Park Dinozaurów, w którym każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.

Koniecznie należy zwiedzić stojący wśród pięknego starodrzewu, murowany z kamienia kościół z 1925 roku. Przez Rezerwat Mierzei Sarbskiej, a dokładnie z miejscowości Ulinia, prowadzi droga do plaży morskiej, gdzie dostrzec można wrak niemieckiego statku „Vest Star”, który zatonął podczas sztormu w 1984 r.

Warto także obejrzeć dwór Somitzów z XVII w., kościółek z 1669r z barokowym wyposażeniem w Charbrowie oraz Galerię Rzeźby Współczesnej w Poraju.

Mnóstwo wrażeń i dobrą zabawę zapewniają “Dni Gminy Wicko” –  coroczna dwudniowa impreza w niecodziennym stylu.

Malownicza miejscowość położona nad jeziorem Łebsko, w otulinie Słowińskiego Parku Narodowego, ze ścisłym Rezerwatem Lęgów Ptasich to Żarnowska. Oferująca relaks i wypoczynek w kwaterach o wysokim standardzie, pomost widokowy sprzyjający wędkowaniu i szlak rowerowy Łeba – Kluki to tylko niektóre jej walory. Warto zatrzymać się w Sarbsku, gdzie miłośnicy windsurfingu, kajaków i rowerów wodnych, na  urokliwym jeziorze, mogą bez przeszkód uprawiać tak popularne na tym terenie sporty wodne. Pozostali miłośnicy podwodnych przygód mogą natomiast zwiedzić Park Rekreacyjno – Edukacyjny związany tematycznie z fauną i florą mórz i oceanów, a także kulturą i historią regionu Pomorza.

Morze Bałtyckie
Stadniny koni w Nowęcinie
Park Dinozaurów
Wrak niemieckiego statku „Vest Star” w Ulini
Galeria rzeźb  w Poraju
Dni Gminy Wicko
Windsurfing na jeziorze Sarbsk
Sea Sarbsk

Przejdź do góry strony